Subiektywnie o filmie

Subiektywnie o filmie

wtorek, 10 listopada 2015

#czekamnalisty - czyli oficjalna premiera "Listy do M 2"


Jak pewnie wiecie, wczoraj w warszawskim Multikinie odbyła się oficjalna premiera filmu "Listy do M 2".
Scenariusz do filmu napisali Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, zdjęcia, tak jak w poprzedniej części, zrealizował Marian Prokop a na krześle reżysera pojawił się Maciej Dejczer.
I chyba zmiana reżysera wyszła "Listom" na dobre.
Prowadzenie aktorów, sprawne przechodzenie między wątkami oraz spójność - to wszystko sprawia, że film ogląda się naprawdę dobrze. Historie bardzo zgrabnie przeplatają się ze sobą, jest zachowana odpowiednia dynamika a do tego fantastyczne zdjęcia. Stawiając sprawę jasno - jest to jeden z niewielu, naprawdę dobrych, polskich filmów.
Nie spodziewałem się oscarowego dzieła, bo temat też nie był oskarowy, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że twórcy zaserwowali nam naprawdę świetne, świąteczne kino. Bawi, wzrusza i robi to w sposób, który przypadnie do gustu każdemu.
Warunek jest jeden - musicie go oglądać ze świadomością, że oglądacie kino rozrywkowe.

Tuż przed rozpoczęciem seansu Maciej Dejczer powiedział, że starał się w tym filmie pokazać, że w wigilię ludzie też potrafią mówić ludzkim głosem. I wiecie co? Jemu się to udało.
Każdy z bohaterów, dosłownie każdy, zostawił po sobie coś niesamowicie pozytywnego, coś, co sprawiło, że ja sam zatęskniłem za tą magią świąt, którą pamiętam z dzieciństwa. Te wszystkie "banalne" prawdy, że nigdy nie należy się poddawać, że trzeba walczyć o swoje, biec za marzeniami, itp. zostały przedstawione w taki sposób, żę chce się w to wierzyć, chce się wiedzieć, że to prawda.
I jasne, w filmie wszystko jest trochę uproszczone, ale to nie ma znaczenia, bo wychodząc z kina wyjdziecie z uśmiechem na twarzy i pobiegniecie kupić choinkę.

I na koniec jedna, bardzo ważna rzecz.
Muzyka i soundtrack.
Tabb & Sound'n'Grace, Andy Williams, Natalie Cole, Coldplay, Michael Buble i świetnie skoponowana przez Łukasza Targosza muzyka. To wszystko jest idealnym dopełnieniem filmu.

Idźcie, oglądajcie i cieszcie się tym.

I trailer na zachętę:


Polska: 4,5/5
Świat 4/5

---
P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz